log in

Zvijezda 09 nemoćna na Tušnju!

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Tuzla City je u duelu novih premijerligaša na Tušnju ugostila Zvijezdu 09 i savladala ih je rezultatom 3:1.

Tuzla City je imala dobro otvaranje meča. Kojić je pogodio stativu na otvaranju, ali su i gosti u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili.

Ipak, golove su u prvom dijelu postigli domaći i to dva komada. Poveli su u 17. minuti nakon što je lijepu akciju Efendića završio Almedin Ziljkić za vodstvo od 1:0.

Osam minuta kasnije novi gol u mreži Zvijezde 09. Grešku odbrane gostiju koristi mladi Nukić za sigurnih 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Zvijezda nešto konkretnija. Imali su nekoliko dobrih šuteva ka golu domaćih, ali do gola nisu mogli.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći su povećali prednost. Vukmirović je napravio sve, dobro je šutirao, a Dejanović samo kratko odbio loptu do Ziljkića koji pogađa za 3:0.

Potom se igra malo umirila. Domaći su zadovolji rezultatom čuvali prednost, a Zvijezda 09 je bila nemoćna. Imali su dobar šut preko Tripkovića u 62. minuti, ali je Fejzić sjajno odbranio.

Do kraja gosti ipak dolaze do gola, a konačnih 3:1 postavio je Huseinbašić u 85. minuti.