log in

Mladen Žižović: Dosljedno ćemo prestaviti fudbal u BiH

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Trener FK Radnik Mladen Žižović, oglasio se povodom pristigle informacije da je Radnik dobio zeleno svjetlo za izlazak u Evropu.

- Mijenjamo plan i program prirpema jer smo se pripreme prilagodili pvenstvu koje dolazi. Veliki je ovo uspjeh svih u klubu. Čestitam igračima na osvojenom 5. mjestu, najboljem plasmanu u Premijer ligi BiH. Činjenica je da smo drugi dio sezone završili sa samo dva poraza što dovoljno govori o našem kvalitetu. Ponovo smo potvrdili da smo respketabilan klub i ove godine, pa ćemo ovu šansu iskoristiti kako bi na dosljedan način prezentovali fudbal u BiH - rekao je trener ''Plavih'' Malden Žižović.

NEBOJŠA TOMIĆ: SAVEZ JE JOŠ JEDNOM POKAZO DOSLjENOST I PRINCIPIJELNOST

Ova odluka obradovala je navijače i rukovodstvo tima iz Bijeljine, a generalni direktor Nebojša Tomić ističe da će čelni ljudi kluba učiniti sve kako bi se što spremnije dočekali prvi evropski susreti.

- Želim da pohvalim nadležne komisije FSBiH koje su proteklih dana trpile pritiske kako bi odluka Komisije za licenciranje bila promijenjena. Savez je još jednom pokazao dosljednost i principijelnost, pa će FK Radnik igrati kvalifikacije za Ligu Evrope. Mi smo ispoštovali sve ono što je FSBiH tražio kako bi dobili licencu i kao prvi tim poslije Željezničara na tabeli predstavljaćemo Bosnu i Hercegovinu na evropskoj sceni. Nama predstoji aktivan odmor, jer želimo što bolje da se spremimo i reprezentujemo naš fudbal. U toku pauze pokušaćemo da dovedemo nekoliko pojačanja i organizujemo mečeve na Gradskom stadionu u Banjaluci koji smo prijavili kao domaći teren za odigravanje utakmica – rekao je Tomić.

LjUBOMIR STEVIĆ: KRSTAJIĆU VELIKA ZAHVALNOST

- Želim da čestitam našim igračima, treneru, ljudima iz uprave kluba, zaposlenim u klubu, navijačima, Gradskoj upravi, svima koji su na bilo koji način pomogli naš klub oko nastupa u ovoj takmičarskoj sezoni i koji su dio ovog istorijskog uspeha. Na kraju veliku zahvalnost moram posebno odati jednom čovjeku koji nas je sve okupio oko kluba i bez čijeg znanja, energije, imena, reputacije u sportskim krugovima, svega ovog ne bi bilo. Naravno reč je o Mladenu Krstajiću i još jednom mu veliko hvala u ime svih nas koji volimo naš klub, za sve ono sto je učinio za Radnik i Bijeljinu - istakao je potpredsjendik našeg kluba Ljubomir Stević.

Radnik je premijerno su učestvovao u kvalifikacijama za UEFA Evropsku ligu na ljeto 2016. godine kada su kao pobjednici Kupa BiH (u finalu savladali Slobodu iz Tuzle) izborili plasman u Evropu i odigrali dvomeč sa bugarskim predstavnikom Beroe. Sada su taj plasman obezbjedili putem prvenstva kao petoplasirani klub, uz činjenicu da je sarajevski Željezničar napravio veliki propust u procesu licenciranja. U oba navrata na čelu kluba je bio Mladen Krstajić, aktuelni selektor fudbalske reprezentacije Srbije.

Društvene mreže