log in

''Ludilo'' na Tašu, preokret prtotiv Hrvata po provali oblaka, Srbija osvojila Svjetsku ligu i ide u Tokio!

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Reprezentacija Srbije osvojila je Svjetsku ligu i plasirala se na Olimpijske igre u Tokio!

''Delfini'' su na ''Tašu'' savladali Hrvatsku u finalu sa 12:11 u dramatičnoj završnici!

Naš tim je loše započeo večerašnje finale. Hrvatska je povela sa 2:0, nije nam nikako išlo u napadu, ali srećom je Branislav Mitrović od starta bio raspoložen na golu, pa vođstvo Hrvata nije bilo i ubjedljivije.

Uspjela je reprezentacija Srbije da u finišu prve četvrtine smanji na 2:1, ali Hrvati u posljednjoj sekundi ovog dijela igre uspjevaju da iznude peterac, koji su i iskoristili za vođstvo od 3:1.

Prednost od dva gola razlike Hrvatska je imala i početkom drugog kvartala, kada je stigla i do četvrtog gola, za vođstvo od 4:2, a to kao da je probudilo naše vaterpoliste koji ulaze u svoj najbolji period igre u ovoj utakmici. Napravili su seriju od 4:0, poveli sa 6:4 i činilo se da Srbija može da u narednom periodu i prelomi utakmicu u svoju korist.

Međutim, uslijedio je novi odgovor Hrvatske, ponovila nam se prva četvrtina, pošto i treći kvartal Hrvatska dobija sa 3:1 i u posljednju dionicu ušlo se rezultatom 9:8 u korist Hrvatske.

Pred sam početak odlučujućeg dijela igre, počeo je i veliki pljusak u Beogradu, postavljalo se pitanje da li će ponovo doći do prekida, kao u meču grupne faze.

A onda, eksoplozija na tribinama, posle maestralnog pogotka Mandića koji uspjeva da pogodi čudesnim udarcem 'šraubom'!

To kao da je dalo dodatnu snagu našem timu da u finišu meča zaigra još čvršće, a odgovornost je u posljednjem minutu preuzeo Filip Filipović. Najprije pogotkom za 11:10, a onda posle izjednačenja Hrvata, i iznuđenog peterca na drugoj strani, Filipović je bio precizan i iz kaznenog udarca za 12:11, na 17 sekundi do kraja.

Imali su Hrvati posljednji napad, njihov golman je na kraju šutirao, ali je bio neprecizan, Srbija je na Olimpijskim igrama!