log in

Sarajevo može žaliti za propuštenim šansama; Zrinjski inferioran u Švedskoj /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

U prvom susretu trećeg pretkola Evropske lige Sarajevo je u Zenici na stadionu Bilino polje ugostilo BATE Borisov, ali nije uspjelo da obraduje svoje navijače, pošto je poraženo s 2:1.

Sarajevo je imalo velika očekivanja od večerašnjeg duela, ali ipak se bjeloruski prvak pokazao kao prevelik zalogaj za bh. predstavnika, koji i dalje ima šanse, no one zaista nisu velike nakon večerašnjih 90 minuta i može se reći nezasluženog poraza.

Bordo tim je dobro djelovao većim dijelom utakmice, ali.. Kada se činilo da "domaćin" ima terensku incijativu, da bi mogao nešto napraviti večeras, stigao je hladan tuš.

U 19. minuti je Moukam ubacio loptu u šesnaesterac Sarajeva, a Baga je hladnokrvno matirao Kovačevića za 0:1.

Solidna prilika za Sarajevo u 35. minuti. Milanović je lijepo ubacio loptu, koju glavom malo iznad gola šalje Haris Handžić, koji je samo dvije minuta kasnije šutirao pored gola nakon što je loptu ubacio Hebibović.

Milanović je pokušao u 40. minuti, ostalo je 0:1 do poluvremena. Imao je i Hebibović u 44. šansu, ali opet ništa.

U 53. minuti sjajna prilika za Handžića, koji je pogodio vanjski dio mreže na dodavanje Tatara. Deset minuta kasnije Šerbečić glavom puca pored gola na ubačaj Milanovića, a u 67. minuti stopostotna prilika za Hebibovića.

Nakon serije promašaja, u 72. minuti Moukam zabija s bijele tačke za 2:0.

Ubrzo nakon toga, došlo je do prekida utakmice zbog pirotehnike koja je zapaljena od strane domaćih navijača.

Kratka pauza kao da je prijala bordo momcima, pa je Haris Handžić postigao gol u 79. minuti za 1:2 i na taj način ostavio bordo tim u igri za play-off.

Moglo je uz malo sreće Sarajevo i do povoljnijeg rezultata. Nakon gola Handžića, Šišić pogađa prečku, imao je još jednu dobru priliku, zatim još jednu, ali i Bjelorusi su imali malo sreće u finišu, pa revanš dočekuju sa povoljnih 2:1, dok će tim Husrefa Musemića morati da bude puno efikasniji ako želi u play-off a nadati se da će imati i više sreće nego noćas.

FK Sarajevo - BATE Borisov 1:2 (Handžić 79/ Baga 19, Moukam 71)

FK Sarajevo: Kovačević, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Milanović, Letić, Đokanović, Šerbečić, Tatar.

BATE: Chickhan, Filipović, Yablonski, Dragun, Skavysh, Rios, Stasevich, Volkov, Baga, Simović, Moukam.

Malmo FF je u prvom susretu trećeg pretkola Evropske lige sa ubjedljivih 3:0 pobijedio HŠK Zrinjski te ostvario veliku prednost pred revanš.

Švedski tim je prve minute preuzeo terensku incijativu te je nametnuo svoj ritam, dok su gosti iz Mostara teško uspjevali da pređu na protivničku polovinu.

Ipak, bez obzira na prividnu dominaciju prvu priliku imao je Zrinjski. Rustemović je dubinskom loptom pronašao Govedaricu koji je izašao sam pred Dahlina, oklijevao je, pa je iz odlične pozicije šutirao preko gola.

Domaći su zaprijetili dvije minute kasnije Berget je šutirao sa nekoliko metara, ali je Brkić sjajno intervenisao i loptu izbacio u korner.

Upravo nakon kornera pao je i vodeći gol. Safari je ubacio iz ugla, a u kaznenom prostoriju bh. predstavnika se poslije velike gužve najbolje snašao Bengtsson koji pogađa za 1:0.

U drugom poluvremenu manje-više identična situacija, s tim da su Plemići zaigrali nešto otvorenije, ali nisu ozbilnije da zaprijete golmanu domaćih.

Do drugog gola Malme je stigao u 66. minuti. Poslije lijepe akcije i Rosenbergove asistencije petom Brkića je matirao Christiansen.

Osam minuta kasnije rezutat na semaforu se ponovo promijenio. Berget je šutira sa ivice kaznenog prostora, Brkić je odbio loptu koja je stigla do Rieksa, a on je bez problema zatresao mrežu.

Do kraja meča nije bilo rezultatatskih promjena, ali niti većih uzbuđenja. Mostarci su bili nešto aktivniji, a dobru priliku u 89. minuti imao je Mandić nakon odličnog ubačaja Tičinovića. Na kraju je ostalo 3:0.

Revanš meč igra se za sedam dana na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Malmo FF - HŠK Zrinjski 3:0 (Bengtsson 36', Christiansen 66', Rieks 74')

Malmo FF: Dahlin, Larsson, Safari, Rieks, Lewicki, Bachriou, Rosenberg, Molins, Christiansen, Bengtsson, Berget.

Zrinjski: Brkić, Čirjak, Hadžić, Šovšić, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.