Fudbaleri Radnika pobjedom počeli proljetni dio šampionata /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(1 Glas)

Nisu mogli bolje zamisliti početak proljetnog dijela fudbalskog šampionata BiH u bijeljinskom Radniku od onog što im se dogodilo u subotu.

Ubjedljiv trijumf nad, nezgodnom ekipom Mladosti iz Doboja, osvojena tri boda koja su ih ostavila u samom vrhu tabele, i odlična uvertira pred naredni vikned i derbi susret protiv Slobode u Tuzli.

U subotnji duel Radnik je ušao sa dozom straha, jer je susret protiv Mladosti došao nakon tri mjeseca pauze, jednih jakih i kvalitetnih priprema, te nekih novina u igračkom kadru, koji su se već u prvom susretu pokazali kao pravi pogodak. Sistem igre koji zagovara trener Slavko Petrović 4-2-3-1, pokazao se kao dobitni. Posebno su se u taj sistem uklopila dvojica novajlija Joco Stokić i Nenad Srećković, koji su, zajedno sa ostalim saigračima, odlično odradili svoje zadatke u subotu i na kraju se svi radovali.

Protiv Mladosti trener Radnika nije mogao da računa na čak šest fudbalera. Milivoje Lazić, Mladen Zeljković, su povrijeđeni, Dejan Janković je dan prije meča dobio jaku temperaturu, a Taulant Kadrija još uvijek, nakon duge pauze nije spreman za prvenstvene okršaje. Mladen Žižović se takodje vraća nakon duge pauze, a u samom finišu susreta ušao je u igru.

Ekipa Mladosti je prije ovog meča bila na 8. mjestu sa devet bodova manje od Radnika, sa učinkom od 6 pobjeda 8 remija i 4 poraza, a trener Ibro Rahimić je omao odličan pripremni preiod, boravili su u Turskoj na pripremama i ostvarili sve pobjede u tom ciklusu. Sem Isakovića, koji je iozaostao zbog kartona, trener gostiju imao je kompletnu postavu na terenu.

U prvih petnaestak minuta obje ekipe su igrale dosta obazrivo, bez puno rizika, prevashodno čuvajući sopstvenu mrežu i zatvarajući prilaze protivničkim napadačima. Mladost je u tom periodu imala nešto duže loptu u svom posjedu, al je Radnik bio konkretniji. Nenad Srećković, koji je ove zime došao iz Kolubare iz Lazarevca, odlično se uklopio u igru Radnika i već u trećem minutu probio po lijevoj strani, ubacio a Omer Musić izbacuje loptu ispred Dušana Hodžića. Pet minuta kasnije još jednom Srećković ubacuje, ali ovoga puta niko od napadača Radnika nije pratio njegovo ubacivanje. Priliku da dodju u prednost domaći su imali u 11 minutu. Ponovoje Srećković ubacio, ovoga puta iz slobodnog udarca, sam na petercu gostiju je štoper Slobodan Jakovljević koji glavom šutira pored gola.

Minut kasnije Joco Stokić, pojačanje iz Željezničara, oprobao je svoj udarac sa oko 25 metara. Nakon toga igralo se pretežno na sredini terena, a Radnik je u prednost došao u 24 minutu. Slobodan udarac sa skoro sredine terena izveo je Adnan Šećerović, odlično se na ivici kaznenog prostora zagradio Marko Obradović, odigrao kartko povratnu za Stokića koji preciznim udarcem, iz prve, pogadja stativu gola Adnana Hadžića, a lopta se odbija u malu mrežicu na suprotnoj strani i Bijeljinci sasvim zasluženo doaze do prednosti. Nakon vođstva Radnik je i dalje nastavio sa napadima. Ponovo je Obradović bio nesebičan i asistirao za Dinu Beširevića, koji nije najbolje zahvatio ovu loptu. Još jednom je Joco Stokić pokušao sa preko 25 metara, no lopta je otišla daleko preko gola. U posljednjih desetak minuta prvog dijela gosti su uspostavili terensku revnotežu, najprije je pokušao Aldin Šišić da uposli svoje napadače iz slobodnog udarca, ali je odbrana Radnika na pravom mjestu. Jedni udarac prema golu domaćih gosti su uputili u 40 minutu kada je Šišić  pokušao sa preko 30 metara.  Sa prednosti Radnika od 1:0 otišlo se na odmor, a u poluvremenu u svlačionici ostao je Joco Stokić, koji je prvi dio odigrao pod injekcijama i visokom temperaturom, a umjesto njega u nastavku zaigrao je Dejan Maksimović, još jedan mladi igrač Radnika, koji u psoljednje vrijeme igra sve bolje. Prvih desetak minuta u nastavku pripalo je gostima. Imali su terensku inicijativu, igralo se na polovini Radnika, ali je odbrana bijeljinskih plavih pokazala još jedom zašto, posle Zirnjskog, ima najmanje primljenih golova u ligi. Nisu dozvolili gostima niti jednog momenta da ozbiljnije ugroze gol Asmira Avdukića, zatvarali su sve prilaze svom šesnaestercu i kontorlisali igri. Nakon jedne akcije Mladosti, u 58 minutu,  Radnik je napravio odličnu kontru i postigao drugi gol. Na sredini terena agresivni Obradović je oduzeo loptu, proslijedio je za Maksimovića koji odlično izbacuje Dušana Hodžića, a on prelijepim golom, jednim od najljepšim koji je u posljednje vrijeme postignut u Bijeljini, matira nemoćnog golmana gostiju. Jedinu  dobru akciju gosti su u drugom dijelu naparavili nakon prodora Mirze Kovača, ali su štoperi Radnika još jednom odigrali dobro. Bilo je to u 60 minutu, a sve dileme oko pobjednika razriješio je Marko Obradović u 71 minutu, najbolji igrač Radnika u ovom susretu. Nakon jedne dubinske lopte u kazneni protor gostiju, Obradović se odlično zagradio, izgurao Musića i sa pet metara poslao loptu pored nemoćnog golmana gostiju. Iako je ostalo još 20 minuta do kraja sve dileme oko konačnog pobjednika u ovom meču bile su razriješene. Bilo je samo pitanje da li će Bijeljinci do kraja postići još koji pogodak. U 78 minutu dupli pas Obradović – Maksimović a napadač Radniak pravi prekršaj u kaznenom prostoru Mladosti. Pokušao je Šećerović sa 25 metara iz slobodnog udarca, a u samom finišu Mirza Rizvanović je ubacio u kazneni prostor Radnika no tamo nije biilo njegovih napadača. Na kraju ostalo je objedljivih 3.0 za Radnika i nova tri boda na kontu domaćih. Igrači Radnika na kraju susreta buili su prezadovoljni uradjenim u ovom meču.

Trener gostiju Ibro Rahimić nije bio zadovoljan učinkon svojih fudbalera, posebno onih najiskusnijih koji su, po njemu, totalno podbacili na ovom susretu.

Trener Petrović je bio obazriv prije susreta, ali nakon ubjedljivog trijumfa nije krio zadovljstvo učnikom svog sastava.

Ako bi se sada zavrio šampionat Radnik bi obezbjedio mejsto u kvalifikacijama za Ligu Evrope jer se nalazi na trećem mjestu. Neće biti ni malo lako zadržati trenutni plasman, ali imajući u vidu odnos prema igri, trenutnu formu, spremnost ekipe, onda ne treba da sumnjamo da Radnik ove sezone može do svog istorijskog uspjeha. U narednu subotu Radnik putuje u Tuzlu, na noge lideru Slobodi, i biće ovo prava prilika da Biejljinci nastave sa dobrom igrom i eventulanim pozitivnim ishodom čak i zasjednu na prvo mjesto na tabeli.