log in

Španija prekinula pobjedniči niz Srbije, težim putem u nastavku

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Reprezentacija Srbije poražena je danas u Vuhanu, na kraju druge faze takmičenja na Svjetskom prvenstvu.

Prvi poraz od početka takmičenja, ali i od početka priprema, našem nacionalnom timu nanijela je selekcija Španije rezultatom 81:69.

Ovakav epilog znači da će Španci u četvrtfinale kao prvoplasirani u Grupi J, a Srbija kao drugoplasirana. Reprezentacija Španije će se za plasman za polufinale boriti protiv Poljske, a Srbija protiv Argentine, koja je ranije danas deklasirala Poljake sa 91:65.

Prva četvrtina današnjeg duela između Srbije i Španije uopšte nije naslućivala u kakve bi probleme naš tim mogao da upadne u ostatku meča.

Izizev Oriole, koji nam je u uvodnom dijelu meča ubacio šest poena, naši ''Orlovi'' su neutralisali najveće španske adute, a na drugoj strani Bogdanović se raspucao, igrali smo dobro u odbrani, istrčavali kontre i lagano uvećavali prednost koja je iznosila 20:11 pred kraj prvog kvartala.

A onda, sve se ekspresno promijenilo u korist reprezentacije Španije.

Katastrofalno je naš tim počeo drugu četvrtinu, dozvolio Špancima seriju 10:0 za nepuna dva minuta igre i vrlo brzo je na semaforu stajalo 26:22 u korist našeg rivala.

Samo nakratko su Jokić, pa Bogdanović sa linije penala smanjili na 26:25, ali proradila je ''dalekometna paljba'' Rubija i Ljulja, naši su sve nesigurniji i neprecizniji bili u napadu i na poluvrijeme je Španija odnijela osam poena razlike - 45:37.

Ono najgore uslijedilo je tek u trećoj četvrtini, u prvih nekoliko minuta ovog dijela igre.

Španci su vezali šest poena, razliku uvećali na 51:37, a onda sudije dodjeljuju Jokiću tehničku grešku, on je potom oštro protestovao i epilog svega je - isključenje našeg NBA asa.

Ovo je dodatno uzdrmalo reprezentaciju Srbije, koja je par minuta kasnije ušla u još veći rezultatski minus (63:42) i djelovalo je tada da je ova priča riješena, jer izuzev Bogdanovića nismo imali nijednog šuterski raspoloženog igrača.

Bjelica je pogotovo bio neprepoznatljiv, Gudurić nije pogađao otvorene šuteve, Micić neefikasan, uz skroman učinak centara, gdje je trebalo da budemo možda i najjači.

Ipak, do kraja treće četvrtine nekako Srbija uspjeva da smanji na 67:56, a u prvoj polovini četvrte deonice ''Orlovi'' prilaze i na jednocifren zaostatak, baš kao i na tri i po minuta prije kraja,  kada je Bogdanović trojkom smanjio na 77:68.

Više od toga reprezentativci Srbije danas nisu mogli, pa će morati da se spreme za mnogo teži put do medalje u odnosu na onaj koji će imati Španci.

Kada je u pitanju individualni učinak, Bogdan Bogdanović i danas ubjedljivo najefikasniji u reprezentaciji Srbije sa 26 poena, 10 skokova i šest asistencija, ali osim njega nismo imali nijednog igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom.

Lučić je upisao osam, Raduljica i Milutinov po sedam poena, Jokić do isključenja šest poena i pet skokova.

Bjelica je iz igre šutirao 0/5, ima tri poena sa linije penala.

Kod Španaca, Riki Rubio 19 poena, Klaver je upisao 13, a Mark Gasol 11 poena.