Bogdanov šou za peto mjesto!

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Bogdanović riješio utakmicu i odveo Srbiju na peto mjesto.

Reprezentacija Srbije je na kraju osvojila peto mjesto nakon fantastičnog drugog poluvremena protiv reprezentacije Češke koja je savladana rezultatom 90:81.

Srbija je povela sa 5:0 a sve poene je postigao Bogdanović, da bi se Česi vrlo brzo probudili i trojkama Bohačika i Satoranskog uhvatili rezultatski priključak.

Taman kada su Česi izjednačili rezultat na 15:15, Bogdan je pogodio novu trojku, poveli smo i 20:15, ali su Česi serijom od 5:0 završili četvrtinu.

U nastavku očaj u odbrani naše reprezentacije. Česi su postigli 30 poena, postizali su poene kako su stigli, a vjerovali ili ne, napravili su 13 poena prednosti sredinom ove dionice.

Raduljica je početkom dionice bio solidan, a onda je Bogdan bio taj koji je ponovo probudio naš tim trojkom. Bjelica je imao 2+1, na kraju je i Boban Marjanović uspjevao da probije odbranu Češke, ali je sve to bilo nedovoljno dobro da se sustignu Česi, pa su naši protivnici otišli na veliki odmor uz prednost od 50:41.

Trojkom Bogdanovića je počela treća dionica, proigrao je i Lučić, konačno i Jokić koji je razigravao svoje saigrače, pa je Srbija od 51:58 stigla do 64:58. Odličan je bio i Stefan Jović koji je trojkom završio četvrtinu - 69:62 za Srbiju!

Svojom petom trojkom i to van balansa Bogdanović donosi Srbiji maksimalnih +12 na startu posljednje dionice, a onda šestom trojkom stižemo do +13 (77:64). Nakon poena Jokića prednost je samo nastavila da raste...

Pitanje više nije postavljano da li ćemo pobijediti, Bogdan je nastavio da trpa, Jokić je izvodio egzibicije, Milutinov je bio sjajan u skoku.

Bogdan na kraju 31 poen (7/12 za tri), Milutinov je imao 14 poena, Jović 12 (7 skokova, 6 asistencija), a Jokić i Raduljica po 7.

Kod Čeha Auda 15, Peterka 14, Satoranski 13.