log in

Poraz Zvezde od moćnog Bajerna u Minhenu /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

U okviru prvog kola Lige šampiona Crvena zvezda je poražena u Minhenu od Bajerna sa 3:0 (1:0).

Osim šanse Kutinja u prvih pola sata igre, ne možemo navesti neku dobru akciju Bajerna jer je odbrana Crvene zvezde bila na veoma visokom nivou. Degenek i Milunović su odlično funkcionisali, bekovi takođe, a imali su i ogromnu pomoć igrača iz veznog reda, zbog čega su izostali napadi aktuelnog šampiona Srbije.

Bajern jeste imao inicijativu, vidjelo se da može da bude opasno svakog trenutka, ali je pažnja defanzivaca Crvene zvezde bila na najvišem mogućem nivou.

Sve do tog 33. minuta.

Tada je viđena kontra Bajerna po lijevoj strani, Perišić je probio Gobeljića, centrirao u samo srce kaznenog prostora gdje je bio Koman koji pogađa glavom za 1:0

Bajern je rutinski priveo prvo poluvrijeme kraju, a i drugo je počeo u sličnom ritmu.

Toliso je pogodio stativu odmah na startu drugog dijela igre, ali je i Borjan bio na toj lopti. U 55. minutu Ivan Perišić je imao šansu, ali je golman Crvene zvezde bio na mjestu.

U 57. minutu Milunović pravi katastrofalnu grešku, Levandovski je izašao jedan na jedan sa Borjanom koji je istrčao i spasio svoj gol.

Samo minut kasnije Levandovski pokušava da lobuje istrčalog Borjana i to iz mrtvog ugla, ali su defanzivci Crvene zvezde bili na gol liniji.

Apsolutno bez ozbiljnog napada Crvene zvezde u prvom dijelu drugog poluvremena, sve do 61. minuta i sjajnog pasa Marina za Žandera koji se izborio za šut, ali je on bio katastrofalan.

Pravo je čudo kako Bajern nije stigao do 2:0 u 65. minutu kada je Ivan Perišić ispratio loptu u kaznenom prostoru Crvene zvezde, lobovao je golmana Borjana i pogodio prečku, a onda je loptu na "makazice" dočekao Robert Levandovski koji je iz "žabice" prebacio gol.

Oslobodila se Zvezda pritiska u narednim minutima, ušao je i Boaći, baš kao i Vulić, pa je tim Vladana Milojevića izgledao svježije, ali i dalje veoma, veoma daleko od gola Manuela Nojera.

Najbolju šansu na utakmici Crvena zvezda je propustila u 78. minutu utakmice, lopta je došla do Marina koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali samo pored gola.

I onda, baš kada su najmanje napadali, Bavarci stižu do gola. U 80. minutu utakmice Robert Levandovski je doveo Bajern u prednost od 2:0, baš u trenutku kada je Crvena zvezda pokušavala da uradi nešto više pred golom Nojera.

Velika je greška bila Marka Gobeljića, poklonio je gol Robertu Levandovskom koji ovakve situacije ne prašta za 2:0.

Nije to sve, Alkantara pronalazi Milera u 91. minutu utakmice, novi jeftino primljen gol za konačnih 3:0 u režiji iskusnog Milera.

Ništa bitno do samog kraja, Crvena zvezda je zasluženim porazom počela ovogodišnje izdanje Lige šampiona i trenutno se nalazi na dnu tabele grupe B.