log in

Juniori BiH savladali Gruziju u prvom meču kvalifikacija /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Mladi fudbaleri BiH pobjedom su otvorili kvalifikacioni turnir za prvenstvo Evrope. Oni  su u Bijeljini slavili, u vema važnom meču, protiv Gruzije minimalnim rezultatom od 1:0.

Pobjedonosni pogodak za reprezentaciju BiH postigao je u samom finišu susreta Jusuf Gazibegović, nakon odličnog solo prodora po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor i iskosa pogodio sam rogalj gostujućeg gola.

Cijeli tok susreta nije obilovao ljepotom u igri, posebno ne nakon 15.minuta kada je domaća selekcija ostala sa igračem manje, jer je Anel Šabanadžović za samo pet minuta napravio dva oštra starta i zasluženo poslat u svalčionicu.

Gosti iz Gruzije imali su blagu terensku inicijativu, ali bez ozbiljnih prijetnji po gol Adnana Kanurića.

U drugom poluvrmenu po jedna prilika na obje stane, ali su golmani odlično reagovali, a kada je iz igre morao i gostujući igrač Giorgi Kutsia, zbog namjernog udaranja igrača bez lopte, igrači BiH su zaigrali nešto angažovanije što je urodilo plodom u finišu meča.

U drugom meču ove grupe, Francuska je sasvim očekivano bila ubjedljiva protiv Andore, slavivši sa 7:0.