log in

„U-19“ reprezentativci BiH sutra igraju protiv Andore /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Stadioni u Etno selu Stanišići i Ugljeviku domaćini su kvalifikacionom turniru mladih reprezentacija, uzrasta do 19 godina koji se igra za Evropsko prvnetsvo u Finskoj.

Na turniru nastupaju četiri selekcije, Francuske, Gruzije, Andore i naravno BiH. Do sada su odigrana dva kola, a ekipa koja je ostavrila maksimalan učinak je Francuska koja je u prvom kolu pobijedila Andoru sa 7:0, a u subotu slavila protiv BiH sa 2:1 i na čelu su tabele sa 6 bodova.

Selekcija BiH je trenutno drugoplasirana sa tri boda koja je osvojila u duelu sa ekipom Gruzije, u okviru prvog kola. Bio je to susret koji je na samom početku  mogao otići i na vodu gruzijaca, jer je u 15 minutu iz igre morao  Anel Šabanadžović, zbog drugog žutog kartona. Inače Anel je sin nekadašnjeg igrača Crvene Zvezde Refika Šabanadžovića. Nakon njegovog isključenja igralo se ne baš dopadljivo za oko, a gruzijci su imali blagu terensku inicijativu, ali nisu uspjeli da ugroze gol Adnana Kanurića, čuvara mreže BiH. Kada su u 70 minutu gosti dobili crveni karton i kada su odnosi snaga na terenu buili izjednačeni, domači su zaigrali na pobjedu. U samom finišu susreta, najbolji pojedinac Jusuf Gazibogvić je solo prodorom izborio poziciju i jakim i preciznim udarcem donio veliku radost našoj selekciji.

Susret protiv Francuske u subotu bio je prilika da se vidi pravo stanje ove mlade reprezentacije. Prvo poluvrijeme u potpunosti pripalo je trikolorima koji su u tom periodu postigli dva gola, ali su se u nastavku mladi fudbaleri BiH probudili, uspjeli auto golom gostiju smanjiti, a u 74 minutu su mogli i do neriješenog rezultat ali Edis Smajić nije uspio iskoristiti jedanaesterac. Na kraju domaći su imali nekoliko prilika da poravnaju rezultat, ali su francuzi rutinskom igrom uspjeli susret privesti kraju aktuelnim rezultatom i obezbijediti plasman kao prvi iz grupe. Reprezentativac BiH Stefan Kovač nastupa za beogradsku Crvenu Zvezdu i bio je jedan od boljih pojedinaca na susretu.

U utorak se igraju utakmice posljednjeg trećeg kola, a reprezentaciji BiH biće dovoljan i neriješen rezultat u duelu protiv Andore, kako bi obezbijedili plasman u narednu rundu. Relano je očekivati da protiv Andore izabranici Tonija Karačića ostvare pobjedu, no kako je istakao i sam selektor biće ovo jedan težak zadatak.

Susret izmedju BiH i Andore igra se u utorak u Ugljeviku, a duel izmedju Gruzije i Francuske biće odigran u Etno selu. Oba meča počinju u isto vrijeme u 13 časova.