log in

Zvijezda u polufinalu Kupa BiH /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Fudbaleri Zvjezde iz Etno sela ostvarili su plasman u polufinale Kupa BiH, pošto su u revanš susretu, koji je danas odigran u Ugljeviku, odigrali neriješeno, bez golova, sa Olimpikom iz Sarajeva.

Pošto su u prvom meču u Sarajevu fudbaleri Zvijezde slavili sa 2:1, ukupnim boljim rezultatom ostvarili su najveći uspjeh u svojoj istoriji, plasmanom medju četiri ekipe u najmasovnijem takmičenju.

Današnji meč protekao je u blagoj terenskoj inicijativi gostiju, koji su pokušavali ispraviti propušteno iz prve utkamice, no domaći su znalačkom igrom, uspjeli iskontrolisati tok susreta, i mirno privesti utakmicu kraju.

U prvom poluvremenu gosti su propustili dvije prilike. U 10 minutu Jusufbašić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Mazić je izblokirao, a u sljedećem napadu Jusufi iz voleja šutira, a Kolak, golman domaćih, odlično brani.

Drugo poluvrijeme obilježila su dva crvena kartona. Najprije je iz igre, zbog drugog žutog kartona morao Mazić, bilo je to u 65 minutu, a u 78.minutu zbog grubog starta u svlačionicu je morao i Milović.

U drugom dijelu bilježimo i priliku Milovića, a odmah zatim i Jusića, no do kraja nije bilo pobjednika i Zvijezda je ostvarila plasman u polufinale, gdje je još čekaju Sloboda iz Tuzle, Krupa i pobjednik posljednjeg četvrtfinalnog meča izmedju Širokog i Željezničara.

Polufinalni susreti odigraće se na proljeće, nakon žrijeba koji će se obaviti u FS BiH.