log in

Košarkaši Radnika poraženi u Kaknju

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Košarkaški klub Kakanj došao je do sedme pobjede u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Puleni Josipa Pandže porazili su Radnik iz Bijeljine na svom parketu 105:80.

Semberci su bolje otvorili susret i nakon 10. minuta vodili rezultatom 26:16. Kakanj pravi preokret u drogm periodu koji rješava u svoju korist 31:15 i na odmor odlazi s prednošću +6, 47:41.

Kakanj kontroliše rezultat i tokom drugih 20.minuta igre, Bijeljinci nisu uspjeli da ugroze prednost domaćina te Kakanj povećava prednost i dolazi zasluženo do visoke pobjede na kraju susreta.

Prvo ime utakmice bio je centar Kaknja Milivoje Božović sa double-double učinkom od 27 poena, 12 skokova i 2 asistencije. Dedić dodao 18 poena,Talić 17, Muflizović 15 i Negovanović 11 poena.

Kod gostiju Kokoruš 20, Kaluđerović 18, Jovanović i Pavlović po 16 poena.