Bogat sportski vikend iza nas /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Vikend iza nas obilovao je sportskim događajima na koje ćemo se osvrnuti u narednih nekoliko pasusa.

U jednom od derbija XV kola Premijer lige BiH za odbojkaše, Radnik je u Bijeljini izgubio od Mladosti iz Brčkog maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:18, i 25:16. Bila je ovo utakmica prošlogodišnjih finalista plej ofa prvenstva BiH, i može se reći da je publika ostala uskraćena za kvalitetna nadigravanja i neizvjesnu utakmicu. To je rezultat, prije svega izuzetno kvalitetne partije gostujućih igrača, koji su odigrali možda i najbolji meč u sezoni.

U finišu utakmice sa Slobodom košarkaše Radnika je izdao šut, što je priznao i trener Branislav Vićentić. No, Sloboda je vodila svih 40. minuta i uspjela sačuvati prednost mada su opasno visili iznad provalije.

Na kraju su ostvarili pobjedu, a ove dvije ekipe će se i u Ligi za opstanak sastajati i vjerovatno voditi ovakve neizvjesne bitke.

U prijateljskoj utakmici izmedju Radnika i gostiju iz Bačke Palanke domaći tim je slavio rezultatom 1:0.

Bačka je bolje otvorila meč i bila je opasniji protivnik u prvih 20-ak minuta. Najviše su prijetili iz prekida, no odbrana Plavih je uspijevala da otkloni opasnost ispre gola Lučića.

Radnik je do gola došao u 22' pogotkom Djurića iz jedanaesterca. Prethodno je u kaznenom prostoru gostiju oboren Glišić.

Do kraja poluvremena fudbaleri Radnika su preuzeli inicijativu, a Bačkoj je najviše prijetio Peco preki desnog boka.

U drugom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika na obje strane. Radnik je kontrolisao utakmicu, a gosti nisu uspijevali naći put do gola, te su natavili prijetiti iz prekida. Kako je utakmica odmicala na terenu je bilo sce više nervoze, te je sudija Marić u finišu utakmice iz igre isključio igrača gostiju Radinovića koji je ranije igrao u banjalučkom Borcu.

Na kraju, na osnovu prikazanog na terenu, navijači Radnika mogu biti optimisti pred nastavak Premijer lige BiH.