log in

Dva gola i asistencija Velkoskog za trijumf Sarajeva nad Radnikom /VIDEO/

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Sarajevo je u 7. kolu Lige za prvaka dočekalo Radnik na Koševu i na kraju je uz dosta muke slavilo pobjedu rezultatom 3:1.

Sarajevo je od samog početka krenulo ofanzivno ka golu Radnika i već u sedmoj minuti dolaze do vodstva. Sjajnu akciju Bordo tima i asistenciju mladog Šabanovića u gol pretvara Krste Velkoski za prednost od 1:0.

Isti igrač pogodio je i u 21. minuti meča. Ovog puta fantastičan centaršut je uputio Bekić, a Velkoski prekrasno pogađa za 2:0.

Imalo je potom Sarajevo dobru šansu preko Halilovića, ali se ofanzivac domaćeg tima nije najbolje snašao u dobroj šansi, dok je Radnik najbolju šansu propustio preko Pece koji je pogodio prečku nakon što je lobovao Pavlovića.

Do kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja nije bilo i Sarajevo je na odmor otišlo vodstvom od 2:0.

Radnik odlično kreće u nastavak. Imali su odličnu šansu preko Beširovića, ali je Pavlović fantastično odbranio, da bi zatim na drugoj strani šut Halilovića skinu Lučić.

Ipak, u 56. minuti gosti iz Bijeljine dolaze do gola. Grešku odbrane Sarajeva koristi Beširović i pogađa za smanjenje prednosti na 2:1.

Potom su se domaći malo i izgubili. Radnik je bio veoma opasan pred golom Pavlovića i igrali su bez ikakvog straha.

Do nove šanse za gol Sarajevo dolazi tek u 77. minuti. Rezervista Kuzmanović je dobro šutirao sa 12 metara iz okreta i loptu je poslao preko gola.

Uspio je tim Husrefa Musemića do kraja povećati prednost. Rahmanović je u nadoknadi pogodio na asistenciju Velkoskog za 3:1 i do kraja će ekipa sa Koševa sa Širokim voditi borbu za plasman u kvalifikacije Evropske lige.

Liga za prvaka, 7. kolo:

Sarajevo - Radnik 3:1 (Velkoski 7', 21', Rahmanović 90+3' / Beširović 56')

SARAJEVO: Pavlović, Šabanović, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Mujakić, Bekić, Crepulja, Adukor, Halilović.

RADNIK: Lučić, Franić, Martinović, Stojanović, Beširević, Srećković, Zec, Peco, Glišić, Đurić, Merajić.

Žižović: Žao mi je što nismo došli bar do boda

Sarajevo je danas u 7. kolu Lige za prvaka Sarajevo na svom terenu savladalo ekipu Radnika iz Bijeljine 2:1. Bordo tim je rano došao do vodstva 2:0, ali se Radnik probudio i na kraju se mogli gosti do jednog boda.

I pored poraza Mladen Žižović nije bio nezadovoljn nakon meča.

"Odigrali smo loših prvih pola sata, ali smo u drugom poluvremenu igrali mnogo bolje. Sarajevu cestitam na pobjedi i zelim im da ostvari sve svoje ciljeve u ovoj sezoni. Što se tiče nas, mislim da smo ispunili svoje ciljeve za ovu sezonu, ali žao mi je što nismo danas došli makar do boda. Možda nam ne bi previše značio rezultatski, ali bio bi dobar za samopouzdanje", kazao je nakon meča Žižović.