log in

Kiks Argentine, Island izvukao bod

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Argentina – Island 1:1. "Gaučosi", uprkos terenskoj dominaciji nisu uspeli da savladaju uporne Islanđane na premijeri u Rusiji, uz to Mesi je promašio penal u 64. minutu. U drugom kolu Argentina igra protiv Hrvatske, a Island se sastaje sa Nigerijom.

Bleda partija danas indisponiranog Mesija u mnogome je odredila učinak "gaučosa" na ovom meču. Mesi nikako nije mogao da "uđe" u igru, promašio je penal, tačnije golman Islanđana je zaustavio njegov pokušaj, imao je nekoliko dobrih pasova i udarca ka golu, ipak nedovoljno za igrača od koga se očekuje znatno više. Iako je Argentina važila za favorita, ne samo na ovom meču, već i na prvenstvu, to nije pokazala na terenu. Imali su ogroman posed lopte, ali prilazi ka golu Islanda su bili zatvoreni. Na kraju po jedan gol na obe strane i podela bodova.

Kao što se i očekivalo Argentina je napadala, pritiskala protivnika, ali nije imala puno prilika za gol. Islađani su se koncentrisali na odbranu i vrebali iz kontranapada.

"Gaučosi" su prvi stigli do prednosti u 19. minutu. Lopta je stigla do Aguera u kaznenom prostoru, koji je šutirao iz okreta i pogodio gol.

Samo četiri minuta kasnije Island je uspeo da izjednači rezultat. Posle gužve u šesnaestercu Kabaljero uspeva da odbije loptu, koja stiže do Finbogarsona. Usledio je precizan šut između dva igrača i lopta završava u mreži Argentine.

Do kraja poluvremena beležimo i veliku šansu Islanđana u 44. minutu kada je Kabaljero uspeo da odbrani šut Sigurdsona.

Prva prava prilika u nastavku bio je penal za Argentinu, pošto je u kaznenom prostoru oboren Aguero. Međutim, Haldurson uspeva da zaustavi udarac Mesija sa bele tačke.

Nastavili su Argentinci da napadaju, ali nije bilo izglednih prilika za pogodak. Islanđani su zatvorili sve prilaze ka svom golu. Možemo izdvojiti pokušaj Favona u 86. minutu, ali je golman Islanđana bio na mestu.

U nadoknadi vremena pokušao je Mesi, ali nije bio dovoljno precizan i lopta odlazi pored gola.