log in

"Orlovi" ispustili pobedu, Švajcarci slavili nakon preokreta

Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Fudbaleri Švajcarske savladali su Srbiju rezultatom 2:1 nakon preokreta u drugom kolu grupe E na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Srbija je igrala odlično protiv Švajcarske, ali nije imala snage da "dotuče" organizovanog rivala koji je kaznio našu riskantnu igru u kojoj smo jurili drugi gol na meču.

Đerdan Šaćiri je iskoristio našu lošu ofsajd zamku u 90. minutu i pretrčao polovinu terena dok Duško Tošić nije uspevao da ga stigne, a napadač Švajcarske je uspešno proturio loptu kroz noge Vladimira Stojkovića čime smo ostali i bez boda u ruci.

Prethodno je Srbija povela u 5. minutu preko fantastičnog Aleksandra Mitrovića, potom nije iskoristila sijaset šansi, da bi Granit Džaka potpuno preokrenuo momentum meča u 52. minutu.

Srbija je od tada igrala daleko nervoznije, bilo je i umora kod naših igrača, a na naivni pristup meča nas je koštao na kraju kada nas je strpljivi rival kaznio.

Ovaj poraz ozbiljno nas je udaljio od plasmana u narednu fazu pošto sada Švajcarska ide na drugo mesto u grupi sa 4 boda, jednim više od Srbije, pa je tako našem nacionalnom timu potrebna pobeda protiv Brazila u poslednjem kolu - ili remi - uz ubedljiv poraz "sajdžija" od Kostarike.